Документ від 12.04.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

Історія відсутня


УКРАЇНА
КОСТОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

12.04.2021 м. Костопіль
 
Про звернення депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання до Президента України

Відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Костопільської міської ради VIII скликання, за погодженням з постійною комісією з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, сприяння депутатської діяльності, етики та регламенту, інформаційної політики, соціального захисту, материнства та дитинства міської ради,
міська рада –

В И Р І Ш И Л А:

1. Підтримати звернення депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання до Президента України щодо звільнення політв’язня Олега Приходька, якого з 9 жовтня 2019 року незаконно утримує тоталітарно-злочинний путінський режим, згідно з додатком.
2. Управлінню «Секретаріат» Костопільської міської ради забезпечити направлення цього звернення до Президента України.
3. Управлінню «Секретаріат» Костопільської міської ради опублікувати це рішення на вебсайті Костопільської міської ради в рубриці «Оголошення» та в одному з засобів масової інформації, що діє на території Костопільської міської територіальної громади.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Костопільської міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, сприяння депутатської діяльності, етики та регламенту, інформаційної політики, соціального захисту, материнства та дитинства.

 

Міський голова ЄВГЕНІЙ ДЕНИСЮК

Проєкт рішення підготовлено депутатською фракцією «ВО» Свобода» в Костопільській міській раді
Голова фракції Дмитро ГАВРИЛЮК
Проєкт рішення оприлюднено на офіційному вебсайті Костопільської міської ради (http://kostopil-rada.gov.ua)

Додаток
до рішення Костопільської міської ради
від ___ ___________ 2021 року № ___

 

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання
до Президента України
щодо звільнення політв’язня Олега Приходька,
якого з 09 жовтня 2019 року незаконно утримує тоталітарно-злочинний путінський режим

03 березня 2021 року суд Російської Федерації виніс вирок у вигляді позбавлення волі на 5 (п'ять) років з триманням у колонії суворого режиму громадянину України Приходьку Олегу Аркадійовичу.
Приходько Олег Аркадійович, 62 роки – народився 22 листопада 1958 року в Автономній Республіці Крим. Художник, коваль-скульптор по металу. Споконвічний кримчанин, його дід був розкуркулений та репресований у Криму радянською владою. До окупації Кримського півострова російською федерацією у 2014 році Олег Приходько очолював Сакський міський осередок Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Учасник багатьох мистецьких акцій, зокрема з декомунізації (навіть переслідувався СБУ за підозрою у декомунізації пам'ятника Сталіну у Запоріжжі у 2011 році).
Олег Приходько – український націоналіст, активний учасник Революції Гідності та громадянського спротиву окупації Криму. Через стан здоров'я рідних не залишив Криму після окупації 2014 року. Ніколи не приховував свого українства та патріотизму. З перших днів окупації переслідувався ФСБ РФ. За відмову зміни українських номерних знаків на автомобілі та за використання українського державного синьо-жовтого та червоно-чорного прапорців 08 червня 2018 року був засуджений окупантами до тридобового арешту.
08 лютого 2019 року під час обшуку у будинку Олега Приходька окупантами було вилучено прапор України, червоно-чорний прапор ОУН, партійний прапор ВО «Свобода» та портрет Степана Бандери.
09 жовтня 2019 року напередодні весілля єдиної доньки, Олега Аркадійовича Приходька та його дружину було заарештовано ФСБ за звинуваченням у підготовці терористичного акту. За добу дружину відпустили, а самого Олега Приходька запроторили до слідчого ізолятора в Сімферополі. У квітні 2020 року Олега Приходька підступно викрали з території України, перемістивши до Ростовського «Централу» – СІЗО № 1 (спецблок ФСБ «Чекушка»).
В ув'язненні в Олега Приходька погіршився стан здоров'я, він майже втратив слух та зір, загострились хронічні та вікові захворювання. На кожному судовому засіданні та під час «останнього слова» в Ростовському суді громадянин України Олег Аркадійович Приходько відверто заявляв про свою громадянську позицію – називав Крим територією України, окупованою російською федерацією, себе Олег Приходько публічно називає патріотом України та Українським націоналістом, якого окупаційна влада, зрадники України та особисто Володимир Путін взяли у заручники та піддають тортурам за політичні переконання та вірність Україні.
Вимагаємо домогтися визволення Приходька Олега Аркадійовича, вжити всіх заходів, залучити світове співтовариство, всі можливості української держави та включити Приходька Олега Аркадійовича у список обміну полоненими з ОРДЛО.

 

Секретар ради Давид ДІДУХ