Документ № 816 від 09.09.2022 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

Історія відсутня


УКРАЇНА
КОСТОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Восьме скликання

Р І Ш Е Н Н Я

09.09.2022 м. Костопіль №816
 
Про звернення депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності визначення пріоритетів бюджетного фінансування, спрямованих на забезпечення обороноздатності держави та соціального захисту громадян при розгляді проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 р.»

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення визначення пріоритетів бюджетного фінансування, спрямованих на забезпечення обороноздатності держави та соціального захисту громадян при розгляді проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 р.», за погодженням з комісією з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, сприяння депутатської діяльності, етики та регламенту, інформаційної політики, соціального захисту, материнства та дитинства,

міська рада -                                                              

 

                                                                    В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Підтримати звернення депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності визначення пріоритетів бюджетного фінансування, спрямованих на забезпечення обороноздатності держави та соціального захисту громадян при розгляді проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 р.» (додається).
  2. Відділу документообігу та кадрової роботи Костопільської міської ради забезпечити направлення цього звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
  3. Відділу інформаційно-організаційної діяльності Костопільської міської ради опублікувати це рішення на вебсайті Костопільської міської ради в рубриці «Оголошення» та в одному із засобів масової інформації, що діє на території Костопільської міської територіальної громади.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Костопільської міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, сприяння депутатської діяльності, етики та регламенту, інформаційної політики, соціального захисту, материнства та дитинства.

           В. о. міського голови                                                              Давид ДІДУХ

 

Додаток

до рішення Костопільської міської ради

від 9 вересня 2022 року № 816

Президент України

Зеленський Володимир Олександрович

 

Верховна Рада України

 

Кабінет Міністрів України

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання щодо необхідності визначення пріоритетів бюджетного фінансування, спрямованих на забезпечення обороноздатності держави та соціального захисту громадян при розгляді проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 р.»

 

Ми, депутати Костопільської міської ради восьмого скликання висловлюємо свою стурбованість у питанні формування бюджетного фінансування на 2023 рік та визначення пріоритетних напрямків, спрямованих на забезпечення обороноздатності держави та соціального захисту громадян, у цей надскладний для нашої держави час. 

Відповідно до ст. 17 Конституції України визначено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

В свою чергу держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Згідно з Конституцією України, Бюджетним кодексом України, до 15 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України має схвалити і передати на розгляд Верховної Ради проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 р.». Від підготовленого і прийнятого держбюджету на 2023 рік значною мірою залежатимуть і місцеві бюджети (зокрема, в аспектах, передбачених п. 9 ст. 75 Бюджетного кодексу України).

Бюджетну декларацію на 2022-2024 рр., з урахуванням якої мав би формуватися проєкт Державного бюджету на наступний рік, було схвалено Кабінетом Міністрів України ще в травні 2021 року (постанова № 548 від 31.05.2021). І хоча вже тоді одним із пріоритетів було визначено «посилення обороноздатності і безпеки держави» і, зокрема, спрямування на ці цілі не менше 5% ВВП України, але з огляду на те, що повномасштабна військова агресія Російської Федерації проти України кардинально змінила ситуацію в країні, навіть заявлені у Бюджетній декларації показник фінансування сектору безпеки і оборони на 2023 рік на рівні 299,73 млрд. грн. є явно недостатнім.

Бюджетний процес в Україні цього року триває в умовах повномасштабної війни з російським агресором. Тож змінилися як показники, на основі яких мають формуватися державний і місцеві бюджети, так і пріоритети.

Бюджет – і державний, і місцеві – має працювати на перемогу України.

З огляду на викладене, ми, депутати Костопільської міської ради звертаємося з вимогою до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України при розгляді проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 р.» чітко визначити наступні пріоритети бюджетного фінансування і неухильно їх дотримуватися:

  • забезпечити першочергове і повноцінне фінансування Збройних сил України, усіх необхідних заходів для оборони України, відвоювання тимчасово окупованих територій нашої країни. В рамках цього напрямку, пропонуємо, зокрема, забезпечити можливість у місцевих бюджетах фінансування добровольчих формувань територіальних громад, а також потреб територіальної оборони;
  • створити можливості для повноцінного фінансування соціального захисту найменш захищених верств населення, забезпечивши, передовсім, безперебійну виплату пенсій, соціальних виплат, соціальної допомоги, субсидій тощо. Також в рамках цього пріоритету – забезпечення повноцінного фінансування освіти і медицини;
  • передбачити кошти (зокрема, за рахунок міжнародної допомоги) на відновлення зруйнованого житла, об’єктів життєвої інфраструктури, надання допомоги на відновлення житла громадянам;
  • забезпечити безперервну роботу, захист та розвиток об’єктів критичної інфраструктури в енергетичній сфері. Країна вступає у важкий зимовий період і країна має бути забезпечена електрикою, теплом та водою – це стосується видатків і діючого бюджету на 2022 рік, і бюджету на наступний рік;
  • крім того, у державному бюджеті, так і у місцевих бюджетах мають бути закладені резервні кошти на випадок непередбачених подій, як-то пошкодження об’єктів інфраструктури, зростання кількості тимчасово переміщених осіб, аномальна холодний осінньо-зимовий період і т. п.

Впевнені, що саме ці напрямки мають бути першочерговими у видатковій частині Державного бюджету на 2023 рік.

Також вважаємо за необхідне провести повноцінну «інвентаризацію» наявних бюджетних програм і скоротити або призупинити фінансування тих бюджетних програм, які не є пріоритетними в умовах воєнного стану.

Також, просимо Президента України, в межах компетенції вжити заходів щодо врахування вказаних вище пріоритетів при ухваленні Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік»

       В. о. міського голови                                                Давид ДІДУХ